مزایا و معایب وردپرس

مزایا و معایب وردپرس

امتیاز :
5/5

بررسی مزایا و معایب وردپرس

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است. در ابتدا، CMS فقط برای وبلاگ های کوچک و یک صفحه ای توسعه داده شد.

با این حال، با گذشت زمان، امکانات وردپرس گسترش یافته است که باعث ایجاد افزایش یا کاهش مزایا و معایب وردپرس شده است، بنابراین اکنون می توانید یک وب سایت چند منظوره کامل بر اساس وردپرس ایجاد کنید.

وردپرس منبع باز است و به زبان PHP نوشته شده است.

مزایای کلیدی وردپرس

وردپرس راحت ترین CMS برای ایجاد وب سایت، وبلاگ، فروشگاه ،پورتال خبری شما و … است.

مزیت اصلی این پلتفرم دارا بودن نسخه رایگان با عملکرد کامل و پیشرفته و تمامی امکانات برای سایتی تمام عیار است. با کمک افزونه های ویژه می توانید قابلیت های وردپرس را بسیار گسترش دهید.

افزونه‌ها به شما امکان می‌دهند الگو را ویرایش کنید، دیزاین صفحه ها را براحتی انجام دهید، اخبار و محصولات را بطور دلخواه نمایش دهید، بلوک رسانه‌های اجتماعی، ویجت‌ها و … را انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای وردپرس میتوان به رایگان بودن بیشتر افزونه‌های اضافی اشاره کرد. برای دانلود و نصب افزونه مورد نظر، کاربر فقط باید از جستجوی راحت تعبیه شده در وردپرس در کنترل پنل استفاده کند و یا از سایت وردپرس فارسی بصورت مستقیم دانلود و سپس با بارگذاری در بخش افزونه های پنل وردپرس، اقدام به نصب کنید.

مزایای اصلی وردپرس :

  • راحت ترین، ساده ترین و کاربردی ترین پنل مدیریت (تسلط بر آن بیش از 2-3 ساعت طول نخواهد کشید).
  • تعداد زیادی قالب رایگان و متفاوت؛
  • به روز رسانی و توسعه مداوم بصورت رایگان؛
  • حضور یک سردبیر گوتنبرگ؛
  • امکان دانلود افزونه های اضافی؛
  • امکان تغییر کد قالب

وردپرس یک پلتفرم کاملا رایگان است و به لطف همین عامل است که در بسیاری از کشورهای جهان به موفقیت و محبوبیت زیادی دست یافته است.

با استفاده از این پلتفرم به راحتی می توانید یک وبلاگ شخصی، سایت خبری یا فروشگاهی راه اندازی کنید. مزایا و معایب یک سایت وردپرس تا حد زیادی به استفاده از افزونه های کاربردی و بجا بستگی دارد.

می توانید با استفاده از ویرایشگر بصری محتوا اضافه کنید. مدیر سایت می تواند سبک، قالب و ساختار سایت را براحتی و بطور دلخواه تغییر دهد. برای طراحی متون سئو شده، باید افزونه هایی مرتبط با سئو را نیز نصب کنید. با کمک وردپرس، افزونه های اضافی و کمی مهارت شما، عملکرد وردپرس برای ایجاد و فعالیت یک فروشگاه آنلاین کامل کافی خواهد بود.

سئو فرندلی بودن وردپرس

این پلتفرم به خودی خود چندان سازگار با سئو نیست، اما تعدادی افزونه برای کمک به ایجاد تفاوت و دریافت ابزارهای مورد نیاز (سایت مپ، داده های متا برای صفحات و …) در دسترس هستند.

یافتن و نصب این افزونه ها و استفاده از آن ها نتایج سئو را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

معایب وردپرس

علیرغم تمام مزایای وردپرس، این پلتفرم دارای تعدادی معایب خاص است.

معایب وردپرس:

  • احتمال ایجاد خطا با نصب افزونه ای خاص و یا قالبی ناسازگار
  • درصورت نصب تعداد زیاد افزونه، عملکرد صفحه وب  کاهش می یابد؛

بدی سایت در وردپرس قبل از هر چیز این است که در صورت بروز خطا (مشکل) درصورت عدم وجود تیم طراحی حرفه ای ، کاربر نمی تواند با پشتیبانی خود وردپرس تماس بگیرد. اگر همه مزایا و معایب وردپرس را با هم مقایسه کنیم، قطعاً این سیستم مدیریت محتوا با تعداد کافی ابزار ویرایش محتوا و ایرادات جزئی در مدیریت، شروعی عالی برای بسیاری از پروژه های بزرگ و کوچک خواهد بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *